Okuliare CONVERSE

Okuliare Converse  sú ideálne pre ľudí, ktorý majú radi alternatínu módu a okuliare, ktoré odrážajú ich energickú osobnosť.

Okuliare z kolekcie Converse používajú výrazné farby a detaily.

V okuliaroch Converse môže každý vyzerať ako hviezda. Príďte sa na ne pozrieť do očnej optiky iOPTIKA.

Značka CONVERSE

Logo Converse sa v priebehu rokov stalo niečím ako kultovou ikonou. Symbol Converse, vyhľadávaný milovníkmi alternatívnej módy po celom svete znamená pre mnohých niečo ako odznak.
História loga Converse sa začala v 60. rokoch minulého storočia. Napriek častým zmenám identity značky spoločnosti boli určité vizuálne prvky konzistentné. Napríklad na celom svete si väčšina ľudí spojí logo Converse s ich nezabudnuteľnou päťcípou hviezdou.
Zatiaľ čo logá hviezd sú vo svete brandingu pomerne bežné, Converse je jednou z mála odevných firiem, ktorá v logu hviezdu dlhodobo má.
Converse je americká značka životného štýlu a oblečenia, známa predovšetkým svojou ikonickou kolekciou tenisiek. Firma má však v ponuke aj rôzne odevy a doplnky ako sú okuliare.

Značka Converse bola pôvodne založená v roku 1908 ako „Converse Rubber Shoe Company“,  počas desaťročí niekoľkokrát zmenila majiteľa.  Založil ju Marquis Mills Converse, manažér miestnej firmy na výrobu obuvi  v Massachusetts. Značka sa zamerala na vývoj obuvi s gumenou podrážkou pre deti a dospelých. V roku 1915 sa firma začala zameriavať na športovú obuv.

Prvá basketbalová obuv Converse All Star bola na trh uvedená v roku 1918. Onedlho potom, v roku 1923, vošiel do obchodu basketbalový hráč  Chuck Taylor a sťažoval sa na bolestivé nohy. Firma Converse ho zamestnala ako zástupcu, ktorý propagoval tenisky po celých Spojených štátoch. Taylorov podpis pridali dokonca do nášivky s logom All Star na mnohých vysokých teniskách spoločnosti. V priebehu rokov si značka Converse, tak isto ako logo All Star,  naďalej získavala pozornosť fanúšikov obuvi na celom svete.

Converse typická teniska

Converse dnes vlastní značka Nike

  VEDELI STE ?

História loga CONVERSE

Rovnako ako mnoho mladých firiem v roku 1900 nemala ani značka Converse dlhodobo jednotné logo. Pre rôzne typy tenisiek boli použité rôzne štýly nejednotných nápisov. Až v roku 1932 sa začala história loga Converse, kedy začali vyrábať tenisky All Star so znakom päťcípej hviezdy. Oficiálne logo spoločnosti však spoločnosť navrhla až v roku 1963.

ČÍTAJTE

Logo Converse All Star: Logo Chuck Taylor

Popri rôznych vyššie uvedených logách možno poznáte aj niektoré ďalšie príklady symbolu Converse prezentovaného na určitých produktoch v rámci portfólia spoločnosti. Najbežnejším alternatívnym logom Converse je logo All Star, inak známe ako logo Chuck Taylor. Tento dizajn obsahuje všetky základné komponenty oficiálneho loga Converse, vrátane výrazného nápisu a päťcípej hviezdy. Nápis pre „Converse All Star“ však dizajnéri zaktualizovali na písmo, ktoré má vo väčšine prípadov tmavomodrú farbu. Hviezda má červenú farbu. Na oboch stranách hviezdy vidíme oficiálny podpis Chucka Taylora, basketbalistu, ktorý dlhé roky pôsobil ako hlavný ambasádor značky.

Converse je úžasným príkladom toho, ako sa môžu jednoduché tvary a výber písma spojiť a vytvoriť pôsobivú identitu značky. Oficiálne logo Converse v súčasnej podobe má podobu rôznorodého a všestranného loga, ktoré môže vyzerať fantasticky na akomkoľvek pozadí alebo materiáli, vďaka čomu je ideálny pre odevnú spoločnosť. Zatiaľ čo aspekty loga Converse sa v priebehu rokov vyvíjali, dôsledná päťcípa hviezda a pútavý nápis značky zostali vždy hlavnými súčasťami identity spoločnosti.

Zdroj: https://fabrikbrands.com/converse-logo-history-converse-symbol-evolution-all-star/

Značky okuliarov v očnej optike iOPTIKA