História loga CONVERSE

Converse dnes vlastní značka Nike

  VEDELI STE ?

História loga CONVERSE

Rovnako ako mnoho mladých firiem v roku 1900 nemala ani značka Converse dlhodobo jednotné logo. Pre rôzne typy tenisiek boli použité rôzne štýly nejednotných nápisov. Až v roku 1932 sa začala história loga Converse, kedy začali vyrábať tenisky All Star so znakom päťcípej hviezdy. Oficiálne logo spoločnosti však spoločnosť navrhla až v roku 1963.

História loga CONVERSE 1.

1963 – 1977

Pôvodné logo obsahovalo jednoduchý nápis vedľa hviezdy v čiernej farbe. Dizajn bol umiestnený na svetlom pozadí, aby bol kontrastný. Znak bol minimalistický, ale štýlový a moderný.
Symbolom kvality sa tak stala päťcípa hviezda. Malé písmená v slovnom označení použitom v logu pomohli zdôrazniť priateľskú a hravú povahu firmy.

História loga CONVERSE 2.

1977 – 2003

V roku 1977 spoločnosť  predstavila aktualizované logo s rovnakou päťcípou hviezdou, tentokrát však v bielej farbe na čiernom štvorcovom pozadí so zakrivenými okrajmi. Hviezda v tomto dizajne priťahovala väčšiu pozornosť. Písmená v nápise boli všetky veľké okrem písmena „n“.

História loga CONVERSE 3.

1977 – 2003

V tom istom roku firma zaviedla aj alternatívne logo, kde namiesto písmena „o“ bol umiestnený čierny štvorec s bielou hviezdou v strede. Na pravej strane vedľa nápisu bola umiestnená veľká čierna hviezda.

História loga CONVERSE 4.

2000 – 2007

Začiatkom roku 2000 spoločnosť opätovne prepracovala svoje logo a vybrala si nový tvar, kto ktorého vložila hviezdu. Tak sa objavila čierna hviezda v bielom kruhu s čiernym okrajom. Dizajn pôsobil mohutne, sviežo a moderne. Písmo bolo tenšie ako v predchádzajúcom logu, ale tvar písma bol podobný. Malé písmeno „n“ však zostalo.

História loga CONVERSE 5.

2000 – 2007

Zároveň spoločnosť predstavila aj novú variáciu loga spoločnosti, ktorá obsahovala hviezdu bez kruhu. V tejto variácii navrhli dizajnéri písmená tučnejšie.

História loga CONVERSE 6.

2007 – 2011

V roku 2007 firma Converse predstavila nové logá. Prvým bolo logo s čiernou hviezdou, nápisom a veľkej čiernej šípky smerujúcej doprava. Tento nový tvar bol vybraný tak, aby symbolizoval pokrok a pohyb vpred. Nápis pre slovné označenie Converse si zachoval svoj jednoduchý dizajn a malé písmeno „n“. Písmená však boli hrubšie a odvážnejšie a medzery medzi nimi boli zmenšené.

História loga CONVERSE 7.

2011 – 2017

O pár rokov neskôr, v roku 2011, spoločnosť Converse predstavila variáciu loga, ktorá sprevádzala svoj emblém v tvare šípky. Toto obsahovalo iba slovo Converse, pričom písmeno „o“ previedli do zakriveného štvorcového tvaru s bielou hviezdou uprostred.

Aktuálne logo CONVERSE

2017 – dnes

V roku 2017 spoločnosť Converse začala používať svoj motív šípky a hviezdy ako samostatné logo pre mnohé aktíva svojej značky. Popri tomto samostatnom znaku spoločnosť Converse predstavila aj variáciu so sprievodným slovným označením, v ktorej sa malé písmeno „n“ konečne zmenilo na alternatívu veľkých písmen. Celkový dizajn pôsobí krásne vyvážene a moderne.

Logo Converse All Star: Logo Chuck Taylor

Popri rôznych vyššie uvedených logách možno poznáte aj niektoré ďalšie príklady symbolu Converse prezentovaného na určitých produktoch v rámci portfólia spoločnosti. Najbežnejším alternatívnym logom Converse je logo All Star, inak známe ako logo Chuck Taylor. Tento dizajn obsahuje všetky základné komponenty oficiálneho loga Converse, vrátane výrazného nápisu a päťcípej hviezdy. Nápis pre „Converse All Star“ však dizajnéri zaktualizovali na písmo, ktoré má vo väčšine prípadov tmavomodrú farbu. Hviezda má červenú farbu. Na oboch stranách hviezdy vidíme oficiálny podpis Chucka Taylora, basketbalistu, ktorý dlhé roky pôsobil ako hlavný ambasádor značky.

Converse je úžasným príkladom toho, ako sa môžu jednoduché tvary a výber písma spojiť a vytvoriť pôsobivú identitu značky. Oficiálne logo Converse v súčasnej podobe má podobu rôznorodého a všestranného loga, ktoré môže vyzerať fantasticky na akomkoľvek pozadí alebo materiáli, vďaka čomu je ideálny pre odevnú spoločnosť. Zatiaľ čo aspekty loga Converse sa v priebehu rokov vyvíjali, dôsledná päťcípa hviezda a pútavý nápis značky zostali vždy hlavnými súčasťami identity spoločnosti.

Zdroj: https://fabrikbrands.com/converse-logo-history-converse-symbol-evolution-all-star/

A prečo píšeme o značke Converse?

No pretože okuliare Converse máme u nás v iOPTIKE 

V okuliaroch Converse môže každý vyzerať ako hviezda. Príďte sa na ne pozrieť do očnej optiky iOPTIKA