Okuliare pre šoférov

Okuliare pre šoférovZákladom bezpečnej jazdy autom je predovšetkým kvalitné videnie. Okuliare pre šoférov nám dokážu pomôcť.

90 % reakčného času vodiča závisí od jeho zraku.

Okuliare pre šoférov sú špeciálne navrhnuté okuliare, ktoré zlepšujú zrakovú ostrosť a kontrast pre vodičov a pomáhajú im vidieť lepšie v rôznych svetelných podmienkach. Tieto okuliare môžu byť užitočné pre ľudí s rôznymi dioptriami ako aj pre ľudí bez diagnostikovanej refrakčnej chyby.

Oči sú pri šoférovaní mimoriadne vyťažené pretože šofér musí presúvať pozornosť medzi palubnou doskou, okolím, zrkadlami. Najdôležitejšou vlastnosťou okuliarov pre šoférov je to, že umožňujú lepšie vidieť v nepriaznivom počasí, tým, že znižujú odrazy a odlesky, umožňujú rýchle a častejšie prepínanie zraku medzi rôznymi vzdialenosťami.

Unavuje Vás šoférovanie auta? Nemáte istotu pri šoférovaní v noci? Bojíte sa šoférovať v nepriaznivom počasí? Skúste okuliare na šoférovanie, výrazne Vám pomôžu pri šoférovaní bez ohľadu na dennú dobu alebo počasie.

 

Aké okuliare na šoférovanie si vybrať ?

Okuliare (teda vlastne okuliarové šošovky), ktoré sa používajú na šoférovanie je niekoľko typov, jedno zo základných delení je vo farebnosti okuliarovej šošovky:

  Slnečné okuliare, stálofarebné šošovky

  EnRoute, EnRoute Pro, špeciálna povrchová úprava pre šoférov

  EyeDrive Transitions Xtractive, samozafarbovacie šošovky

  DriveWear, samozafarbovacie špeciálne šošovky

 

Slnečné okuliare

Najčastejšie používanými okuliarmi v aute sú práve slnečné okuliare s UV fltrom, ktorý pohlcuje slnečné svetlo. Žiaľ, slnečné okuliare nemôžu reagovať na zmeny prostredia (napríklad pri vjazde do tunela, pri jazde v lese..) tak ako špeciálne samozafarbovacie šošovky. Tak isto neriešia problém ak máte dioptrické okuliare potrebné pri šoférovaní.

EnRoute, EnRoute Pro, špeciálna povrchová úprava pre šoférov

 • od japonsk0ho výrobcu špičkových šošoviek Hoya
 • určené najmä pre profesionálnych šoférov
 • výrazne znižujú odrazy a nepríjemné oslnenia od protiidúcich vozidiel
 • vylepšujú vnímanie kontrastu a jasu pri slabom osvetlení, hmle a daždi
 • umožňujú jasné, nerušené videnie do diaľky, na palubnú dosku a v zrkadlách
 • zaisťujú plynulé a rýchle prepínanie zaostrenia medzi rôznymi vzdialenosťami
 • sú dostupné aj v multifokálnom prevedení

POZRITE  NA TEN ROZDIEL  – TAKTO VIDÍME POČAS DŇA

Okuliare pre šoférov - bez okuliarovBEZ OKULIAROV

Okuliare pre šoférov - s okuliarmi EnRoutes okuliarmi EnRoute

Okuliare pre šoférov s okuliarmi EnRoutePROs okuliarmi EnRoutePRO

POZRITE  NA TEN ROZDIEL  – TAKTO VIDÍME V NOCI

BEZ OKULIAROV

s okuliarmi EnRoute

s okuliarmi EnRoutePRO

 

EyeDrive Transitions Xtractive, samozafarbovacie šošovky

 • samozafarbovacie okuliare
 • ideálne pre aktívny životný štýl vonku a pre tých, ktorí často jazdia autom
 • extra tmavé pri jasnom slnečnom svetle a teplejšom podnebí
 • mierna aktivácia zafarbenia vnútri v aute
 • chránia oči pred ostrým vnútorným svetlom
 • dosahuje až 50% zafarbenia
 • sú dostupné v rôznych farbách

trn_browntrn_graytrn_green

 

DriveWear, samozafarbovacie špeciálne šošovky

Špeciálne vyvinuté okuliare pre vodičov zaisťujúce jasné a ostré videnia za každého počasia. Špeciálne polarizované samozafarbovacie šošovky v žltej až červenohnedej farbe majú maximálne zafarbenie 85 %, v aute 73% a zbytková farba v čírom stave je 63 %.

Tieto okuliare tak isto využijete nielen pri šoférovaní ale aj rôznych športoch –  pri bicyklovaní, golfe, rybolove…

Zdroj: https://www.drivewear.com/

 Vedeli ste?

 Okuliarové šošovky na šoférovanie sú oveľa viac ako len módny doplnok. Pomáhajú nám lepšie vidieť, zvyšujú bezpečnosť na cestách, uvoľňujú naše oči a okrem iného chránia pred škodlivým žiarením.

Štúdie ukázali, že mnohí vodiči zle vidia. Je to jedna z hlavných príčin dopravných nehôd a riziko, ktoré môže každý vodič ľahko znížiť. V dôsledku toho sú pre každého vodiča nevyhnutné pravidelné očné prehliadky u očného lekára, merania zraku u očného optika a v prípade potreby prispôsobené individuálne okuliare.

Zrak by si dospelí mali otestovať aspoň raz za dva roky, a to aj v prípade hoci nemajú zjavné problémy so zrakom. Aj keď nemáte existujúce alebo známe problémy s očami, očné vyšetrenia sa odporúčajú každé dva až tri roky pre každého nad 40 rokov a každé jeden až dva roky pre každého nad 65 rokov. To pomôže včas diagnostikovať začiatok presbyopie.

Ideálne okuliare na šoférovanie poskytujú účinnú ochranu proti oslneniu s vhodnou antireflexnou vrstvou, s polarizovanými alebo tónovanými šošovkami. Progresívne šošovky by sa mali prispôsobiť typickým rýchlym zmenám v zaostrovaní počas jazdy.

Merania vykonané inštitútom FKFS* v mene spoločnosti ZEISS ukázali, že priemerne 97 % nášho celkového času jazdy sa pozeráme na cestu pred nami a na protiidúce vozidlá. Naše oči však musia vykonávať aj iné úlohy: potrebujú rýchlo presunúť zaostrenie medzi bočnými zrkadlami, spätným zrkadlom a palubnou doskou. Pre mladých vodičov to väčšinou nie je žiadny problém, no od 35-40 rokov už naše oči nie sú schopné prispôsobiť sa, či „preostriť“ na rôzne vzdialenosti tak rýchlo, ako to bolo v mladších ročníkoch.

Výber správnych okuliarových rámov na šoférovanie

Okuliarové rámy významne prispievajú k dosiahnutiu dokonalého výsledku. Rám a bočnice by mali byť čo najštíhlejšie a spájať sa na hornom okraji. Tým sa zabráni tomu, aby okuliarové rámy zasahovali do zorného poľa počas jazdy. Čím väčšie sú šošovky, tým menej pohybov hlavy je potrebných na kontrolu spätných a bočných zrkadiel. Rámy by tiež mali pohodlne a bezpečne sedieť na nose, aby sa zabezpečilo, že okuliare zostanú na svojom mieste aj pri rýchlych pohyboch hlavy. 

Jednoducho okuliarový rám Vám musí dokonale sedieť, aby ste jazdili bezpečne a pohodlne.

Ako kúpiť okuliare pre šoférov?

Kúpa okuliarov alebo šošoviek na šoférovanie je jednoduchá. Jednoducho príďte do očnej optiky, vyberte si pohodlný okuliarový rám a konzultujte s očným optikom aké šošovky sú pre Vás vhodné.

Pri výbere okuliarov pre šoférov je dôležité sa poradiť s odborníkom tj. očným lekárom alebo očným optikom, ktorý vám môže pomôcť vybrať si správne okuliare pre vaše konkrétne potreby.

OBJEDNAJTE SA online NA MERANIE ZRAKU v očnej optike iOPTIKA Prievidza alebo iOPTIKA Partizánske.