TOP 10 hlášok Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld patril k najuznávanejším módnym ikonám vôbec. Značka vznikla v roku 1983 a je typická svojou jedinečnosťou a kreatívnym štýlom. Jeho inšpiráciou nielen v živote, ale aj kariére bola jeho matka, ktorá bola veľkou milovníčkou módy a vôní.

TOP 10 hlášok Karla Lagerfelda vás isto pobaví 

Keď som bol mladší, chcel som byť karikaturista. Nakoniec som sa stal karikatúrou.
Selfie, to je strašná vec, ktorá vašu tvár skresľuje. Brada je príliš veľká, hlava je príliš malá. Nie, toto je digitálna masturbácia.
Nič váš vzhľad neurobí starším ako to, keď robíte všetko pre to, aby ste vyzerali mladšie. Môžete oklamať kohokoľvek okrem mladých ľudí. Najhoršie sú operácie pier. Ľudí, ktorí to absolvujú, neskôr nespoznávam. Vyzerajú, ako by pri autonehode vyleteli cez čelné sklo a potom ich zlepili dokopy.
Som obklopený mladými a krásnymi ľuďmi, neznášam pozerať sa na niečo škaredé.
Myslím, že tetovanie je hrozná vec. Je to ako nonstop žiť v šatách od Pucciho (módny návrhár). Ak ste mladý možno je to OK, ale…
Nikdy som nechcel mať deti. Ak by dieťa nebolo rovnako dobré ako ja, nemiloval by som ho a ak by bolo lepšie ako ja, tiež by som ho nemiloval.
Tepláky sú znakom porážky. Stratili ste kontrolu nad svojím životom, tak ste si kúpili tepláky.
Nemôžeš sfalšovať, že máš vkus, ale môžeš byť vkusný v umelej kožušine. 
Ku každej knihe, ktorú si kúpite, by ste si mali kúpiť čas na jej prečítanie. 
Jediná láska, na ktorú verím, je láska matky k jej deťom.
Prečo by som mal prestať robiť? Ak prestanem, bude to vtedy, keď umriem a všetko skončí.

  VEDELI STE ?

Karl Lagerfeld je i značka dioptrických okuliarov. A my ich v očnej optike iOPTIKA máme 

  VEDELI STE ?

O Karlovi Lagerfeldovi

Karl Otto Lagerfeldt („t“ neskôr z mena vyňal) sa podľa záznamov z cirkevnej matriky sa narodil 10. septembra 1933 nemeckom Hamburgu. Otec návrhára bol švédsky podnikateľ, ktorý zbohatol na výrobe kondenzovaného mlieka. Matka milovala svet módy, zmysel pre kreativitu a obdiv k módnym trendom neskôr učaroval aj jej synovi. Finančná situácia rodiny bola viac než priaznivá. Údajne k svojim štvrtým narodeninám dostal Karl Lagerfeld vlastného komorníka a už pred nástupom do školy hovoril tromi svetovými jazykmi. Kým jeho dve staršie sestry rodičia poslali do internátnej školy, on sa vydal vlastnou cestou. V 19-tich zatúžil opustiť rodinné pozemky s rozlohou viac ako 12.000 akrov a rozhodol sa odcestovať na do Paríža.

  VEDELI STE ?

Čo spája Karla Lagerfelda a Ines de la Fressange

Modelka Ines de la Fressange bola múzou Karla Lagerfelda S okuliarmi Karl Lagerfeld sa úzko spája  i značka okuliarov INES DE LA FRESSANGE. Modelka Ines bola jednou z jeho múz. Každý rámik okuliarov Ines de la Fressange je vytvorený s dôrazom na detail a jedinečný francúzsky štýl. Štýlové kombinácie farieb a vzorov vychádzajúce z osobného vkusu Ines pridávajú každým okuliarom dotyk elegancie a sofistikovanosti. V očnej optike iOPTIKA máme dioptrické i slnečné okuliare Ines de la Fressange, príďte pozrieť 

 

To bolo top 10 hlášok Karla Lagerfelda